Archív upoutávek z roku 2012 a 2011

2012
Upoutávky, které byly zveřejněny v r. 2012.


Všechny RSS kanály zprovozněny

(3.8.2012) Provoz dříve pozastavených RSS kanálu v "Centru monitorování internetu" byl obnoven.

Všechny dříve pozastavené kanály "Centra monitorování internetu" byly zprovozněny. Zároveň byly odstraněny různé nedostatky týkající se funkčnosti ostatních RSS kanálů prezentace. Přitom byly přepracovány skripty pro plnění příslušných XML formátů, takže nové RSS kanály by měly být stabilnější a i rychlejší. Obsah RSS kanálu by teď neměl být oproti svým zdrojům starší než 1 hodina. Nové řešení je postaveno na univerzálnějších základech než to původní, takže se tím otevírá cesta k dalšímu vývoji zde použitých technologií.
Seznamte se s tím a vyzkoušejte to ..
 

 
Nové Centrum monitorování internetu

(1.8.2012) Vývojová verze nového agregátoru RSS zpráv doznala výrazných změn.

Vzhledem k tomu, že především jinde na internetu neprofilovaná témata mého "Centra monitorování internetu" byla hodně navštěvována, rozhodl jsem se službu krátce po jejím pozastavení od základu přebudovat. Cílem bylo zbavit se původní silné závislosti na dodávce agregovaných RSS kanálů a vybudovat agregátor vlastní. Od března 2012 je proto nabízena vývojová verze služby, která v současné době pokročila do závěrečné fáze. Odstraněno již bylo nekorektní řazení zpráv, zbývá dobudovat archívy a oživit příslušné RSS kanály.
Posuďte současný stav sami ..
 

Centrum monitorování internetu pozastaveno

(26.2.2012) Omluva za pozastavení mé služby "Centrum monitorování internetu"

Až do nedávna jsem měl velkou radost z celkem bezproblémového, automatického a především celkem bezúdržbového provozu mé služby "Centrum monitorování internetu". O užitečnosti této služby svědčila stabilně velká návštěvnost. O to více jsem byl zklamán, když 16. února 2012 došlo ke ztrátě agregace RSS kanálů ze strany jednoho z mých zásadních dodavatelů prezentovaných monitorovaných zpráv. V současné době probíhá s dodavatelem RSS agregace usilovné jednání o nápravu. V každém případě se budu snažit tuto službu obnovit.
Podrobněji na stránkách webmastera ..
 

 
Konference oboru mikroskopie v r. 2012

(6.1.2012) Byl vytvořen prvotní seznam vědeckých setkání mikroskopiků v r. 2012.

V rámci anglicky kompilované sekce "Petr's Microscopy Resources" byl zveřejněn prvotní přehled o vědeckých kongresech, konferencích, workshopech a jiných vědeckých setkáních v oboru mikroskopie (především elektronové mikroskopie) a v příbuzných oborech. K dispozici je prozatím jen 7 akcí, přičemž dominantní je zářiový kongres "EMC 2012 - 15th European Microscopy Congress (former EUREM), September 16 to 21, 2012, Manchester Central, Manchester, UK". Zveřejnění dalších významných akcí bude následovat.
Podrobnosti v angličtině ..
 


2011
Upoutávky, které byly zveřejněny v r. 2011.


V r. 2011 nebyly zveřejněny žádné upoutávky.

 

  

Aktuality roku 2010 a 2009 najdete v příslušném archívu.

 

Stránka aktualizována: 27. 01. 2015, 17:10
Tuto stránku zpracoval: Petr Schauer, Petr@ISIBrno.Cz


  Copyright © PetrSoft, Petr@ISIBrno.Cz
Kopírování nebo dokonce publikování obsahu této prezentace bez souhlasu webmastera není dovoleno.
Dodávejte, prosím, podklady podle POKYNŮ PRO AUTORY PŘÍSPĚVKŮ.